Pompy, kompresory i strzykawki laboratoryjne
garepost
Przejdź do treści

Kompresory kłowe - działanie


Kompresor kłowy to sprężarka, która zawiera w sobie dwa wirniki w kształcie kłów, umieszczone w komorze sprężającej. Działa na zasadzie ich obrotowego, zsynchronizowanego ruchu z pomocą pary kół zębatych. Wirniki współpracują ze sobą bezstykowo, dzięki czemu nie występuje tarcie. Ich kształt umożliwia łatwe wyciąganie, sprężanie, a także usuwanie danego medium. Chłodzenie kompresora kłowego stale zapewnia wentylator.

Zobacz katalog produktów


Zalety kompresora kłowego


Dużą zaletą kompresora kłowego jest brak tarcia między wirnikami, co przekłada się na mniejsze zużycie, a co za tym idzie, na niższe koszty serwisowania. Kompresory kłowe są prawie bezobsługowe i mają niewielkie wymagania pod względem konserwacji. Kolejnym plusem jest niski poziom hałasu, który przekłada się na cichą pracę, która nie stwarza żadnych dodatkowych problemów. Bardzo duża wydajność, niezawodność i trwałość umożliwiają długotrwałe działanie bez częstych, niespodziewanych usterek. Kompresor kłowy, który działa na sucho, nie zawiera płynów smarujących czy uszczelniających, dzięki czemu zasysany i wydmuchiwany gaz nie zostaje zanieczyszczony przez opary oleju, w związku z czym nie zagraża w żaden sposób środowiskowi naturalnemu. Dzięki tym wszystkim cechom sprężarki kłowe mają bardzo szerokie zastosowanie – są pomocne między innymi w napowietrzaniu wody czy uzdatnianiu gleby, a także w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym i drzewnym. Generują też podciśnienie w klinikach chirurgicznych i stomatologicznych. Prócz kompresorów kłowych posiadamy w ofercie też inne, m.in. kompresory olejowe.

Kompresory kłowe marki Elmo Rietschle


Niemiecka firma Elmo Rietschle ma ogromne doświadczenie w produkowaniu urządzeń z zastosowaniem próżniowym i ciśnieniowym. Lata doświadczenia, wykwalifikowana kadra pracownicza i korzystanie z najwyższej jakości materiałów powodują, że produkty Elmo Rietschle są doceniane przez klientów na całym świecie. Kompresory kłowe niemieckiej marki posłużą każdemu przez długie lata, nie sprawiając problemu przy użytkowaniu. Potrzebujesz specjalistycznego sprzętu? Sprawdź ofertę naszego sklepu i skontaktuj się z nami już dziś!
FIRMA
Jako autoryzowany dystrybutor polecamy usługi w zakresie: dostawa urządzeń, dostaw oryginalnych części zamiennych i akcesoriów, doradztwo techniczne, serwis. Oferujemy i dostarczamy pełną gamę pomp próżniowych, dmuchaw i sprężarek.
Created PROVITO
O NAS
...jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem firmy GD ELMO RIETSCHLE i GD THOMAS w Polsce. Posiadamy status głównego partnera serwisowego.
HISTORIA
...działmy na rynku polskim od 1993 roku. Oferujemy Państwu i dostarczamy pełną gamę pomp próżniowych, dmuchaw i sprężarek. Kompleksowa obsługa od dostaw przez wdrożenia po serwis.
GAREN POST
Pompy, kompresory i strzykawki laboratoryjne
garenpost
Wróć do spisu treści