Pompy, kompresory i strzykawki laboratoryjne
garepost
Przejdź do treści

Pompa łopatkowa - zasada działania


Pompa łopatkowa to rodzaj urządzenia wyporowego, którego stosuje się do pompowania gazów lub cieczy. Podstawowym elementem pompy jest walec z promieniowo lub ukośnie rozstawionymi w nim ruchomymi łopatkami, które wsuwają się i wysuwają. Łopatki są rozpierane w kierunku korpusu albo sprężynami, albo dzięki działaniu siły odśrodkowej i ciśnienia cieczy, która pod nie dopływa. Zasysanie gazu lub płynu do wnętrza pompy i wytłaczanie na zewnątrz zachodzi równocześnie i samoistnie. Dzięki umieszczeniu łopatek pod kątem w stosunku z wałem roboczym zmniejsza się tarcie, a zakleszczenie jest znacznie utrudnione.

Zobacz katalog produktów


pompa lopatkowa sucha V-DTA pompa lopatkowa sucha V-DTR pompa lopatkowa sucha V-KTN pompa lopatkowa smarowana V-VCB pompa lopatkowa smarowana V-VGC pompa lopatkowa smarowana V-VGD

Zastosowanie pomp łopatkowych


W przemyśle niekiedy konieczne jest zastosowanie czułych pomp, które nie uszkodzą struktury tłoczonej cieczy lub gazu, i właśnie wtedy z pomocą przychodzą pompy łopatkowe. Mogą służyć do tłoczenia płynów o różnej lepkości i temperaturze. Stosuje się je m.in. w napędach hydraulicznych różnych narzędzi (np. podnośniki lub obrabiarki), a także wszędzie tam, gdzie pompowanie gazów stanowi podstawę działania. W zależności od rodzaju pomp różnica w zastosowaniach jest taka, że te pracujące na sucho wykorzystuje się zazwyczaj w systemach ciśnieniowo-próżniowych, zaś smarowane olejem służą bardziej do wytwarzania próżni.

Pompki łopatkowe - zalety


Pompy łopatkowe są w stanie pracować długotrwale i bez żadnych awarii, a ich obsługa nie powinna sprawiać żadnych problemów. Dużą zaletą pomp łopatkowych jest niski poziom hałasu oraz to, że są samossące. W związku z tym, że wytwarzają małe siły ścinające, nie uszkadzają struktury płynów, dlatego mogą tłoczyć niemal każdą ciecz lub gaz. Konstrukcja pompy łopatkowej jest zarówno energooszczędna, jak i wydajna, co może przynieść mnóstwo korzyści użytkownikowi. Co więcej, w pompach smarowanych olejem zużycie oleju jest niskie.

Pompy łopatkowe Elmo Rietschle i Thomas


Elmo Rietschle i Rietschle Thomas oferują produkty ciśnieniowe oraz próżniowe z najwyższej jakości materiałów, zawsze testowane i sprawdzane przed wypuszczeniem na rynek. Spełniają oczekiwania każdego, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu i ogromnej wiedzy technologicznej stosują najkorzystniejsze metody produkcji, które przekładają się na wysoką wartość produktów, o czym przekonali się już klienci na całym świecie. W ofercie naszego sklepu dostępne są niezawodne pompy łopatkowe Rietschle, które posłużą na długie lata. Sprawdź i zamów już dziś!
FIRMA
Jako autoryzowany dystrybutor polecamy usługi w zakresie: dostawa urządzeń, dostaw oryginalnych części zamiennych i akcesoriów, doradztwo techniczne, serwis. Oferujemy i dostarczamy pełną gamę pomp próżniowych, dmuchaw i sprężarek.
Created PROVITO
O NAS
...jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem firmy GD ELMO RIETSCHLE i GD THOMAS w Polsce. Posiadamy status głównego partnera serwisowego.
HISTORIA
...działmy na rynku polskim od 1993 roku. Oferujemy Państwu i dostarczamy pełną gamę pomp próżniowych, dmuchaw i sprężarek. Kompleksowa obsługa od dostaw przez wdrożenia po serwis.
GAREN POST
Pompy, kompresory i strzykawki laboratoryjne
garenpost
Wróć do spisu treści