Kompresory kłowe

Seria C – Kłowe

Kompresory kłowe – działanie

Kompresor kłowy to sprężarka, która zawiera w sobie dwa wirniki w kształcie kłów, umieszczone w komorze sprężającej. Działa na zasadzie ich obrotowego, zsynchronizowanego ruchu z pomocą pary kół zębatych. Wirniki współpracują ze sobą bezstykowo, dzięki czemu nie występuje tarcie. Ich kształt umożliwia łatwe wyciąganie, sprężanie, a także usuwanie danego medium. Chłodzenie kompresora kłowego stale zapewnia wentylator.

Zalety kompresora kłowego

Dużą zaletą kompresora kłowego jest brak tarcia między wirnikami, co przekłada się na mniejsze zużycie, a co za tym idzie, na niższe koszty serwisowania. Kompresory kłowe są prawie bezobsługowe i mają niewielkie wymagania pod względem konserwacji. Kolejnym plusem jest niski poziom hałasu, który przekłada się na cichą pracę, która nie stwarza żadnych dodatkowych problemów. Bardzo duża wydajność, niezawodność i trwałość umożliwiają długotrwałe działanie bez częstych, niespodziewanych usterek. Kompresor kłowy, który działa na sucho, nie zawiera płynów smarujących czy uszczelniających, dzięki czemu zasysany i wydmuchiwany gaz nie zostaje zanieczyszczony przez opary oleju, w związku z czym nie zagraża w żaden sposób środowiskowi naturalnemu. Dzięki tym wszystkim cechom sprężarki kłowe mają bardzo szerokie zastosowanie – są pomocne między innymi w napowietrzaniu wody czy uzdatnianiu gleby, a także w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym i drzewnym. Generują też podciśnienie w klinikach chirurgicznych i stomatologicznych. Prócz kompresorów kłowych posiadamy w ofercie też inne, m.in. kompresory olejowe.

Kompresory kłowe marki Elmo Rietschle

Niemiecka firma Elmo Rietschle ma ogromne doświadczenie w produkowaniu urządzeń z zastosowaniem próżniowym i ciśnieniowym. Lata doświadczenia, wykwalifikowana kadra pracownicza i korzystanie z najwyższej jakości materiałów powodują, że produkty Elmo Rietschle są doceniane przez klientów na całym świecie. Kompresory kłowe niemieckiej marki posłużą każdemu przez długie lata, nie sprawiając problemu przy użytkowaniu. Potrzebujesz specjalistycznego sprzętu? Sprawdź ofertę naszego sklepu i skontaktuj się z nami już dziś!