Kompresory olejowe

Seria V – Rotacyjne łopatkowe suche oraz olejowe

Kompresory olejowe – do czego służą?

Najpopularniejsze sprężarki tłokowe to właśnie kompresory olejowe, które by pracować prawidłowo, potrzebują, jak wskazuje nazwa, oleju, którym smaruje się tłok. Warto dobrać odpowiedni olej do danego kompresora, ponieważ do różnych rodzajów są zalecane inne smarowidła. Z pomocą tego urządzenia można uzyskać bardzo wysokie ciśnienie różnych gazów, a zwłaszcza powietrza. Kompresory olejowe wykorzystuje się na co dzień w domowym warsztacie – z ich pomocą pompowanie koła w samochodzie będzie szybkie i bezproblemowe. Na szeroką skalę kompresory stosuje się przede wszystkim w wulkanizacji, lakiernictwie, a także w celu zasilania narzędzi pneumatycznych. W kompresory tłokowe często zaopatrują się hale produkcyjne, np. w celu przedmuchiwania lub czyszczenia instalacji, a także gospodarstwa rolne, które wykorzystują je do działania maszyn rolniczych.

Zalety kompresorów olejowych

Dużą zaletą kompresora olejowego jest jego długa żywotność. Wszystko dzięki olejowi, który nie tylko uszczelnia układ sprężania, ale też smaruje go i chłodzi, a tym samym wpływa na samoistną konserwację. Nie można zapominać o częstym sprawdzaniu, w jakim stanie jest olej, oraz o jego regularnej wymianie. Kompresor olejowy jest bardzo wydajny i posiada dużą moc, dzięki czemu jest przystosowany do prac ciągłych. Co więcej, nie wymaga on stosowania na armaturę dodatkowych ochronnych powłok. Choć podczas pracy kompresora może do sprężonego gazu może przedostawać się minimalna ilość oleju, nie ma to wpływu na większość czynności, które wykonuje się z jego użyciem. W przypadku kompresora olejowego można stosować zbiorniki o dużej pojemności. W naszej ofercie posiadamy również m.in. kompresory kłowe.

Kompresory tłokowe olejowe Elmo Rietschle

Niemiecka marka Elmo Rietschle od lat zajmuje się produkcją urządzeń ciśnieniowych i próżniowych, które docierają do światowego rynku w tej branży. Firma stawia na bezpieczeństwo, zawsze testując swoje produkty przed wypuszczeniem ich w obieg. Materiały, których używa do produkcji urządzeń, są najwyższej jakości. W naszej ofercie znajdują się modele kompresorów olejowych firmy Elmo Rietschle, które posłużą Ci przez bardzo długi czas. Możesz je wykorzystać zarówno u siebie w garażu, jak i w swojej firmie. Jeśli masz pytanie – napisz do nas, a nasi doradcy pomogą Ci wybrać odpowiedni kompresor lub inne urządzenie. Wybierz kompresor Elmo Rietschle i ciesz się z jego wydajności oraz jakości przez lata!