Pompki liniowe

Pompki liniowe Thomas – do czego służą?

Pompki liniowe służą do pompowania czystej cieczy, nieagresywnej i niewybuchowej, a także płynów zawierających niewielkie zanieczyszczenia, o temperaturze nieprzekraczającej 140ºC. Liniowy ruch tłoka jest wykorzystywany do wytwarzania ciśnienia i przepływu płynu. Pompy liniowe mają znakomite parametry, dzięki czemu są bardzo wydajne i praktyczne. Cechuje je niskie zużycie energii, długa żywotność, bardzo łatwa instalacja i brak konieczności obsługi. Wysoka sprawność silników w pompkach liniowych pozwala na wydajne użytkowanie.

Pompy liniowe – zastosowanie

Pompy liniowe mają szerokie zastosowanie w przemyśle. Sprawdzą się w różnych miejscach, m.in. w instalacjach wodociągowych zarówno w gospodarstwach rolnych, jak i w domach mieszkalnych. Można je również wykorzystać w różnego rodzaju instalacjach przemysłowych, a także w układach cyrkulacji ciepłej wody. Ponadto pompki liniowe znajdują zastosowanie w systemach klimatyzacyjnych i chłodniczych.

Pompki liniowe – budowa

Pompy liniowe mają specyficzną budowę. Składają się z dwóch części: silnika oraz części hydraulicznej. Silnik pompy liniowej może mieć różną moc maksymalną, która wpływa na wydajność całego systemu. Silnik może też być jednofazowy lub trójfazowy. Napędzana silnikiem część hydrauliczna ma za zadanie nadać kierunek cieszy. Posiada wiele podzespołów, które pomagają wprawiać w ruch transportowaną ciecz. Jeżeli potrzebujesz pompki liniowej, wybierz produkt od producenta Thomas dostępny w naszej ofercie. Zapraszamy do kontaktu!