Pompy bocznokanałowe

Seria G – bocznokanałowe

Jak działają pompy bocznokanałowe?

Działanie pomp bocznokanałowych polega na produkcji sprężonego powietrza, które wykorzystuje się do prowadzenia różnych procesów, takich jak mieszanie, wentylacja czy napowietrzanie. Zasada działania pomp jest prosta: podczas pracy przenoszą one energię kinetyczną z wykorzystaniem koła o ruchu wirowym do czynnika pośredniczącego, zmieniając ją następnie w ciśnienie (działa jak pompa podciśnieniowa). Powietrze zostaje wypchnięte na zewnątrz i sprężone, by później wpłynąć z powrotem do środka i raz jeszcze zostać skompresowane między dwoma dalszymi kołami łopatkowymi. Druga kompresja daje możliwość uzyskania znacznie wyższych różnic ciśnień (podciśnienie i nadciśnienie) niż w przypadku wentylatorów. Pompy bocznokanałowe wyróżnia wysoka sprawność i niski poziom awaryjności. 

Pompa bocznokanałowa – zalety

Dużą zaletą, jaką może poszczycić się pompa próżniowa bocznokanałowa, jest to, że nie wymaga regularnego smarowania, a co za tym idzie, potrzeba konserwacji jest ograniczona do minimum. Istotny jest również niski poziom hałasu, który zapewnia specjalna konstrukcja; ciche działanie pompy przekłada się na komfort jej użytkowania. Praca odbywa się cicho i sprawnie. Dodatkową zaletę stanowi brak wibracji podczas działania urządzenia, co gwarantuje stabilność dynamiczną.

Gdzie stosuje się pompę bocznokanałową?

To wielofunkcyjne urządzenie jest wykorzystywane w różnych obszarach, wszędzie tam, gdzie potrzebne jest uzyskanie wysokiego ciśnienia w związku z transportem mediów, na przykład papieru. Pompa bocznokanałowa ma swoje zastosowanie w różnorakich aplikacjach ssących, do których zalicza się klimatyzacja i wentylacja mechaniczna. Sprężone powietrze z pomp można wykorzystać w oczyszczalniach ścieków, przeprowadzenia procesu mieszania w przemyśle chemicznym czy też do przyspieszonej fermentacji w branży spożywczej. 

Pompy bocznokanałowe Elmo Rietschle

Firma Elmo Rietschle może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w używaniu technologii ciśnieniowych i próżniowych oraz ogromną wiedzą na temat procesów przemysłowych wraz z ich zastosowaniami. Pompy bocznokanałowe tej niemieckiej marki, które znajdują się w naszym sklepie, są wykonane z wysokojakościowych materiałów i charakteryzują się niskim poziomem hałasu. Zamów pompę bocznokanałową firmy Elmo Rietschle i ciesz się jej wydajnością przez długie lata! W naszej ofercie posiadamy również dmuchawy bocznokanałowe