Pompka membranowa

W Garen Post zajmujemy się m.in. dystrybucją i sprzedażą bezolejowych pomp membranowych marki Thomas. Pompy membranowe charakteryzują się trwałą konstrukcją membrany, która zapewnia wysoką wydajność urządzenia, niski poziom hałasu i bardzo dobrą szczelność. Jej właściwości sprawiają, że pompa z membraną dostosowuje się do różnego rodzaju gazów. Gwarantuje swobodny przepływ 91 l/min oraz może działać w ciśnieniu 3 barów. Przykładowe modele pomp membranowych marki Thomas to: 2002, 3013, 1420 BLDC, 1620 VD, 7011 DC, 8011 Z.

Pompki membranowe do cieczy

Działają na zasadzie samozasysania, pracują na sucho i są przystosowane do pracy ciągłej. Dostępne są dla wszystkich wymaganych napięć AC i DC. Gwarantują swobodny przepływ na poziomie maksymalnie 1100 ml/min.

Pompki membranowe Thomas – ogólna zasada działania

Działanie pomp membranowych Thomas jest bardzo proste. Ich praca polega na naprzemiennym wypychaniu cieczy przy użyciu dwóch membran. Te z kolei napędzane są sprężonym powietrzem. Jedna membrana, która w tym procesie się cofa, tworzy podciśnienie zasysające płyn, natomiast druga wypycha go w stronę króćca wylotowego. Gdy zawór powietrzny znajdzie się w pozycji, w której sprężone powietrze może przepłynąć do prawej komory, powietrze komory z lewej strony zostaje wyrzucane przez tłumik wydechowy. Ciecz jest zatem wypychana i zasysana, następuje też wypchnięcie sprężonego powietrza do atmosfery. Wszystko to umożliwia przepływ płynu.

Gdzie może być wykorzystana pompa membranowa Thomas?

Przy użyciu pompy membranowej może być transportowany nie tylko płyn neutralny, ale też toksyczny chemicznie lub fizycznie. Ta uniwersalność sprawia, że pompę membranową można wykorzystać w wielu gałęziach przemysłu. Doskonale się sprawdza w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją, szczególnie w branży chemicznej, spożywczej, samochodowej, mechanicznej, drukarskiej, lakierniczej czy papierniczej. Przykładowe płyny, jakie może tłoczyć: oleje, alkohole, rozpuszczalniki, farby, oleje, lakiery, żywice, emulsje i wiele więcej.

Zamów pompy membranowe w Garen Post!

Zamów pompy membranowe Thomas w Garen Post i ciesz się niezwykłą wydajnością przez długie lata! Zasilanie sprężonym powietrzem i możliwość dostosowania pompowanej cieczy pozwala na wszechstronne zastosowanie. Zapraszamy do kontaktu! Polecamy też inne pompy Thomas.