Strzykawki szklane ILS – strzykawki laboratoryjne

Jako autoryzowany dystrybutor niemieckiego producenta mikrostrzykawek i igieł firmy ILS chcielibyśmy przedstawić Państwu sprzedawane przez nas produkty. Szklane strzykawki należą do najczęściej używanych produktów we wszystkich rodzajach laboratoriów naukowych i medycznych. Istnieje wiele modeli przystosowanych do pracy w wielu aplikacjach.

Strzykawki do chromatografii są wykonane z wysokiej jakości szkła

ILS zajmuje się produkcją szklanych strzykawek do różnych zastosowań, od laboratorium po specjalistyczne aplikacje medyczne – np. do znieczulenia czy pobierania krwi. Wszystkie strzykawki ILS wykonane są w fabryce w Niemczech z wysokiej jakości szkła borokrzemianowego DURAN® 3.3. Szkło borokrzemianowe jest odporne na ciepło i wstrząsy, co ostatecznie chroni przed pęknięciem spowodowanym wstrząsem i nagłymi lub ekstremalnymi wahaniami temperatury. Ten rodzaj szkła zapewnia produkt o maksymalnej odporności na chemikalia i ultraniską ekspansję szkła, aby zapewnić doskonałą precyzję i kalibrację. Ponadto wszystkie części politetraflouroetylen (PTFE; Teflon ™) i metalowe są projektowane i produkowane na miejscu przy użyciu najnowocześniejszych (sterowanych komputerowo) frezarek i tokarek oraz specjalistycznego sprzętu do obkurczania szkła. Szklana strzykawka wykonana jest zatem w taki sposób, aby zagwarantować bezpieczeństwo i dokładność podczas podawania płynów i leków.

Strzykawki ILS – do czego są wykorzystywane?

Mikrostrzykawki mogą być używane m.in. w wysokosprawnej chromatografii cieczowej (HPLC), chromatografii gazowej (GC), chromatografii cienkowarstwowej (TLC), zautomatyzowanej obsłudze cieczy (np. Autosamplery, rozcieńczalniki i dozowniki), spektroskopii i do ręcznego (samodzielnego) użytku. Szklane strzykawki stosowane mogą być w wielu aplikacjach, w tym infuzji, dozowania odczynników, rozcieńczania, kalibracji, zasysania, pipetowania i pobierania próbek.

Strzykawki do urządzeń laboratoryjnych – zalety

Zalety szklanych strzykawek ILS obejmują łatwe czyszczenie i konserwację, dokładne dozowanie, są wielokrotnego użytku (są ekonomiczne), trwałe, odporne chemicznie i odporne na wstrząsy termiczne.

ILS produkuje strzykawki szklane w objętościach od 0,5 μl do 100 ml. Portfolio obejmuje strzykawki mikrolitrowe (0,5 μL, 1 μL, 2 μL, 5 μL, 10 μL, 12,5 μL, 25 μL, 50 μL, 100 μL, 125 μL, 250 μL i 500 μL) do mikrolitrów mikrowirówki (1 ml, 1,25 ml, 1,5 ml, 2,5 ml, 5 ml, 10 ml, 12,5 ml, 25 ml, 50 ml i 100 ml).

ILS oferuje również igły oraz akcesoria, takie jak armatura, prowadnice, narzędzia kołnierzowe, przewody czyszczące, stojaki i podkładki; zamienne zawory obrotowe do napędów pomp oraz pompy napędowe producenta oryginalnego sprzętu (OEM). Obecnie ILS produkuje ponad 1000 typów i odmian mikrowystępów. Firma szczyci się innowacyjnością poprzez dostosowywanie. Dzięki temu są zawsze gotowi do zdobycia nowych gruntów i opracowania nowych i innowacyjnych produktów.

Zapraszamy do składania zamówień w GarenPost!