Zestaw uszczelnień 

Uszczelnienia to często niezbędne elementy wielu maszyn i urządzeń, bez których te nie mogłyby prawidłowo działać. Uszczelkę umieszcza się w miejscach połączeń różnych części czy elementów. Ma za zadanie utrzymać w danym systemie ciśnienie cieszy i gazu oraz skuteczne izolować je od otoczenia. Oddziela też od siebie przestrzenie, w których znajdują się dwa czynniki o różnych ciśnieniach czy temperaturach. Uszczelnienia można podzielić na statyczne, czyli takie, które umieszcza się pomiędzy elementami nieporuszającymi się względem siebie, oraz ruchowe – stosowane analogicznie przy elementach, które względem siebie się poruszają.

Rola uszczelek

Uszczelka może być wykonana z różnego rodzaju materiałów, np. gumy, metalu lub tworzywa sztucznego. Posiada różne kształty, w zależności od tego, co ma uszczelniać. Dobór materiału jest bardzo ważny w stosunku do urządzenia, które ma zostać uszczelnione – kluczową rolę może grać niska ścieralność lub odporność na działania chemiczne. Jednym z rodzajów uszczelnień są o-ringi, czyli pierścienie o okrągłym przekroju poprzecznym, które najczęściej służą do zabezpieczania łączeń w wielu systemach, takich jak silniki urządzeń. Uszczelnienia zgarniające natomiast mają za zadanie zapobiegać zanieczyszczeniom układu hydraulicznego. W celu ochrony sprężarek, np. kompresora klimatyzacji w samochodzie, przed wypływem czynnika chłodzącego stosuje się uszczelnienie czołowe. W naszej ofercie posiadamy też m.in. zestaw naprawczy do pompy. Sprawdź też zestaw naprawczy do pompy.

Zestawy do uszczelniania od Elmo Rietschle

Zestawy uszczelnień oferuje m.in. niemiecka firma Elmo Rietschle, która zawsze gwarantuje najwyższą jakość swoich produktów. Stosuje wytrzymałe, solidne materiały, a produkty testuje przed ich wyjściem na rynek, dzięki czemu klienci mogą cieszyć się zakupem przez wiele lat. W naszym sklepie dostępne są różnego rodzaju uszczelnienia od Elmo Rietschle, które sprawdzą się w przypadku wielu urządzeń. Jeżeli potrzebujesz zestawu uszczelek, zadzwoń do nas – nasi specjaliści udzielą Ci wszystkich potrzebnych informacji. Zapraszamy do kontaktu!