Pompka perystaltyczna

Pompki perystaltyczne Thomas – oferta Garen Post

W Garen Post zajmujemy się m.in. dystrybucją pomp perystaltycznych Thomas. W naszej ofercie posiadamy modele bazowe: SR10/30, SR10/50, SR10/100 oraz SR18, SR25. Najważniejszymi atutami produktów tej marki są niskie wymagania konserwacyjne, ponieważ pompka perystaltyczna ma działanie samozasysające. Bazowymi elementami pompy są kasety i rurki, które można bardzo szybko wymienić na nowe w razie potrzeby. Pompy perystaltyczne dostępne są z rurkami z różnych materiałów, dzięki czemu można je odpowiednio dobrać do swojego przeznaczenia. Wszystkie perystaltyczne pompy Thomas mogą bezpiecznie pracować na sucho.

Zastosowanie pompek perystaltycznych

Pompy perystaltyczne charakteryzują się szerokim zastosowaniem w wielu obszarach, takich jak:

  • przemysł chemiczny i medyczny,
  • technologia laboratoryjna i analityczna,
  • sektor spożywczy,
  • urządzenia potrzebne do utrzymania higieny, dezynfekcja,
  • zmywarki przemysłowe,
  • mycie szkła.

Pompka perystaltyczna Thomas – zasada działania

Pompa perystaltyczna, zwana też jelitową, to sprzęt o nietuzinkowej konstrukcji. Głównym zadaniem urządzenia jest pompowanie medium, do czego służy elastyczny przewód. Wykorzystywany jest do tego karbowany pasek, wałek, toczące się rolki lub wirnik wyposażony w tzw. krzywki. Należy zaznaczyć, że tego typu pompy charakteryzują się bardzo wysoką szczelnością oraz precyzją pompowania, a pompowana substancja nie ma żadnego kontaktu z konstrukcją. Pompa perystaltyczna zaprojektowana jest w taki sposób, by mogła transportować substancje rzadkie, gęste, neutralne oraz agresywne, pieniące się, a także zanieczyszczone. Ta pompa przewodowa może też pomóc w dozowaniu chemikaliów.

Postaw na wysokiej jakości pompy perystaltyczne Thomas w Garen Post! W naszej ofercie posiadamy też m.in. pompy śrubowe i pompy z pierścieniem wodnym. Zapraszamy do kontaktu!