Pompa z pierścieniem cieczowym

Seria L – z pierścieniem cieczowym

Pompy próżniowe i sprężarki z pierścieniem cieczowym serii L działają dłużej i są w pełni niezawodne w przeciwieństwie do innych urządzeń modułowych, a także znacznie obniżą koszty operacyjne.

Radzą sobie z ekstremalnymi warunkami panującymi w procesach wilgotnych i mokrych. Dzięki wałom ze stali nierdzewnej pompy odporne są na korozję, a unikalna wewnętrzna powłoka ceramiczna chroni ją przed powstawaniem osadów wapiennych. Użyte materiały o wysokiej jakości zapewniają najwyższą niezawodność i niezmienne parametry pracy przez wiele lat.

Pompa próżniowa z pierścieniem cieczowym – zasada działania

Pompa z pierścieniem cieczowym służy do wytwarzania próżni w miejscach, gdzie usuwa się wilgotne opary lub gazy bądź gdy przy sprężaniu cieczy występuje tendencja do kondensacji wewnątrz pompy próżniowej. Przydadzą się zatem wszędzie tam, gdzie potrzeba urządzenia do procesów wilgotnych. Działanie pompy opiera się na obrocie wirnika zamontowanego w cylindrycznej obudowie. Wytwarza on próżnię, oddzielając obszar ssawny od wylotowego. Płynem eksploatacyjnym jest zazwyczaj woda bądź inna, niereagująca z gazem lub parą ciecz. Ruch wirnika sprawia, że płyn formuje tzw. pierścień cieczowy, który uszczelnia poszczególne przestrzenie do cylindra. Gaz pompowany jest w przestrzeniach pomiędzy łopatkami i pierścieniem cieczowym, a dzięki ułożeniu mimośrodkowemu wirnika objętości tych przestrzeni ulegają zmianie – w ten sposób gaz jest zasysany, sprężany, a potem znów uwalniany. Z uwagi na ciecz eksploatacyjną mechanizm pompy może być użytkowany tylko w zakresie niskiej próżni. 

Zalety pomp z pierścieniem cieczowym

Dzięki możliwości zasysania zawilgoconego lub zaolejonego powietrza pompa z pierścieniem cieczowym może służyć przy wielu aplikacjach w przemyśle wytwórczym. Zastosowanie pompy z pierścieniem wodnym jest szerokie. Pompy znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, m.in. w dziale spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym i elektrycznym, wszędzie tam, gdzie występuje konieczność wytworzenia próżni w zakresie do 33mbar(a). Pompy mogą pracować w sposób ciągły. Mają prostą budowę i są nietrudne w konserwacji. Zapewniają dodatkowo izotermiczne sprężanie, co jest niezwykle istotne w przypadku gazów niebezpiecznych lub wrażliwych. Występują w wersji dwustopniowej i jednosopniowej, różniącej się wydajnością i powtórzeniem sprężania medium. W ofercie posiadamy też inne pompy próżniowe.

Pompy próżniowe z pierścieniem cieczowym Elmo Rietschle

Niemiecka firma Elmo Rietschle produkuje niezawodne urządzenia próżniowe i ciśnieniowe, o czym przekonało się już tysiące klientów na całym świecie. Pompy próżniowe z pierścieniem cieczowym tej marki cechują się dużą odpornością na ścieranie i korozję; są zabezpieczone przed kamieniem i osadem. Powłoka ceramiczna zapewnia stałą charakterystykę pracy. Wysokiej jakości materiały użyte do budowy pompy, takie jak stal nierdzewna, pozwalają na stabilne, wydajne użytkowanie przez wiele lat. Jeżeli potrzebujesz pompy z pierścieniem cieczowym, zamów ją w naszym sklepie i ciesz się niezawodną trwałością zagwarantowaną przez firmę Elmo Rietschle!