Pompka tłokowa 

Pompka tłokowa jest rodzajem pompy wyporowej. Jej elementem roboczym jest tłok, który porusza się ruchem posuwisto-zwrotnym wewnątrz cylindra. Ruch ssawny powoduje, że w komorze spada ciśnienie, czego skutkiem jest samoczynne zamknięcie zaworu tłocznego. Jednocześnie otwiera się zawór ssawny, co umożliwia przepływ płynu do komory pompy. Następnie ruch tłoczny powoduje zamknięcie zaworu ssawnego i otworzenie zaworu tłocznego. Te naprzemienne ruchy umożliwiają swobodne pompowanie cieczy, przetłaczanie jej i dozowanie.

Do czego służą pompy tłokowe?

Pompy tłokowe mają szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Ich ogromną zaletą jest to, że mogą pompować nawet bardzo gęste i lepkie ciecze, a także te o temperaturze powyżej 100°C oraz płyny żrące i ścierne. Przeszkodą nie są dla nich także zawiesiny stałe ani pulpy owocowe. Nie wymagają zalewania, pozwalają też na dużą zmianę obciążeń, co jest szczególnie cenną cechą w niektórych branżach. Pompki tłokowe często stosuje się w dziale spożywczym, na przykład do automatycznego podawania płynów do zbiornika maszyny pakującej. Ponadto służą do czyszczenia i udrażniania sieci kanalizacyjnych czy systemów technologicznych. Są też przydatne w zakładach hutniczych, zakładach produkcji nawozów i ciężkich maszyn przemysłowych czy w przemyśle wydobycia ropy naftowej. W naszej ofercie posiadamy też rożne inne pompy, m.in. pompy bocznokanałowepompy łopatkowe.

Pompa tłokowa firmy Thomas

W ofercie naszego sklepu znajdują się pompy tłokowe niemieckiej firmy Thomas, które charakteryzują się wyjątkowo wysoką jakością wykonania. Ich ogromną zaletą jest stała wydajność, niezawodność i łatwość w obsłudze. Dzięki użyciu solidnych materiałów i testowaniu produktów przed wypuszczeniem ich na rynek możesz mieć pewność, że pompy tłokowe firmy Thomas posłużą Ci na długie lata. Są przystosowane do pracy w ciężkich warunkach, a możliwość pompowania różnorodnych cieczy o często kłopotliwych właściwościach daje możliwość zastosowania ich w wielu branżach. Skontaktuj się z nami i zamów pompę tłokową już dziś!