Pompy, kompresory i strzykawki laboratoryjne
garepost
Przejdź do treści

Pompy kłowe Elmo Rietschle


Pompa kłowa to rodzaj pompy, która służy do transportu cieczy, gazu lub innych płynnych substancji. Może być stosowana w wielu różnych gałęziach przemysłu, takich jak rolnictwo, budownictwo i górnictwo. Pierwsze pompy kłowe zostały wynalezione przez Elmo Rietschle na początku lat dwudziestych. Zaprojektował pompę kłową do przenoszenia wody z podziemnych wód gruntowych na powierzchnię w celu nawadniania. Stworzył ten projekt po obejrzeniu, jak kraby niosą rzeczy na swoich pazurach.


Pompy kłowe - zasada działania


Obsługa pompy kłowej jest stosunkowo prosta. Składa się z otwartego metalowego cylindra z gumową uszczelką na dole. Cylinder jest zamontowany pionowo, a woda napływa od góry. Uszczelnienie zapobiega ucieczce wody przez dolny koniec, podczas gdy ciężar słupa wody w środku powoduje, że spada ona przez rurę, która rozciąga się w dół, tworząc ssanie na dnie studni. Pompa kłowa działa, tworząc ssanie w swoim odwiercie, które wciąga wodę gruntową do obudowy, a następnie dostarcza ją do podwyższonego zbiornika lub innego miejsca.
FIRMA
Jako autoryzowany dystrybutor polecamy usługi w zakresie: dostawa urządzeń, dostaw oryginalnych części zamiennych i akcesoriów, doradztwo techniczne, serwis. Oferujemy i dostarczamy pełną gamę pomp próżniowych, dmuchaw i sprężarek.
Created PROVITO
O NAS
...jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem firmy GD ELMO RIETSCHLE i GD THOMAS w Polsce. Posiadamy status głównego partnera serwisowego.
HISTORIA
...działmy na rynku polskim od 1993 roku. Oferujemy Państwu i dostarczamy pełną gamę pomp próżniowych, dmuchaw i sprężarek. Kompleksowa obsługa od dostaw przez wdrożenia po serwis.
GAREN POST
Pompy, kompresory i strzykawki laboratoryjne
garenpost
Wróć do spisu treści