Pompy próżniowe

Pompa próżniowa Elmo Rietschle – zasada działania i wykorzystanie

Pompy próżniowe są ciekawym przykładem pompy, która zamiast wytwarzać ciśnienie i dostarczać ciecz lub gaz w określone miejsce (tak działają standardowe pompy), usuwają płyny z zamkniętej przestrzeni. Tego typu pompa wytwarza podciśnienie lub warunki bardzo zbliżone do tych panujących w próżni. Takie urządzenie jest potrzebne w wielu procesach technologicznych. Wykorzystywane są w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, tworzyw sztucznych, papierniczym i drukarskim, w pakowaniu próżniowym produktów żywnościowych i nieżywnościowych, w inżynierii środowiska oraz w przemysłowym myciu części.

Pompy próżniowe Elmo Rietschle w GarenPost

Jeśli szukasz wysokiej jakości pomp do urządzeń wpisujących się w jedną ze wspomnianych gałęzi przemysłu, prezentujemy pompy marki Elmo Rietschle. U nas możesz zamówić pompy z serii L, V, R, C, S oraz X. Zadzwoń i zapytaj o dany produkt!

Seria L – pompy próżniowe z pierścieniem cieczowym

Pompy z pierścieniem wodnym są idealne w przypadku wilgotnych i mokrych procesów technologicznych. Wyróżniają się większą trwałością i niezawodnością, odpornością na korozję. Są przystosowane do pracy w ekstremalnych warunkach. Wyposażone w ceramiczną wewnętrzną powłokę, która zapobiega powstawaniu osadów wapiennych.

Seria V – pompy próżniowe rotacyjne łopatkowe suche

Cechy konstrukcyjne pomp łopatkowych obejmują maksymalne wydłużenie kanałów powietrza chłodzącego, zastosowanie materiałów odpornych na wysokie temperatury, osłon tłumiących dźwięki i zaworów nadmiarowych. Zalety: praca na sucho, niski poziom hałasu, długi czas eksploatacji, łatwa obsługa.

Seria R – pompy próżniowe rotacyjne lobowe

W tego typu pompach próżniowych dwa symetrycznie ukształtowane wirniki obracają się w przeciwnych kierunkach i są zsynchronizowane za pośrednictwem pary kół zębatych. Praca odbywa się na sucho, więc komora sprężania pozbawiona jest oleju. To przekładania i łożyska są smarowane olejem. Zalety: konstrukcja modułowa, dostępne jamo pojedyncze zespoły, jako indywidualne zespoły pompowe oraz z opcją regulacji częstotliwości.

Seria C – pompy próżniowe kłowe

Praca pompy kłowej odbywa się bezkontaktowo na sucho. Zapewnia bezpieczeństwo procesowe i niezawodność. W komorze sprężania nie znajduje się olej. Możliwość wybrania modelu z opcją regulacji częstotliwości. Niski poziom hałasu. Łożyska smarowane są olejem z przekładni pompy.

Seria S – pompy próżniowe śrubowe

Pompa śrubowa próżniowa może pracować przy dowolnym ciśnieniu, od próżni końcowej do ciśnienia atmosferycznego. W pompie znajdują się dwa równoległe wirniki śrubowe, które są ze sobą zsynchronizowane za pomocą zębatej przekładnie. Każda tego typu pompa marki Elmo Rietschle charakteryzuje się wysoką tolerancją na opary oraz płyny, ponadto są łatwe w obsłudze oraz są niezwykle trwałe. Atutem jest praca na sucho, niewrażliwość na uderzenia wodne oraz krótki czas pozbywania się gazu dzięki wysokiej wydajności ssania.