Pompy próżniowe

Pompa próżniowa Elmo Rietschle – zasada działania i wykorzystanie

Pompy próżniowe są ciekawym przykładem pompy, która zamiast wytwarzać ciśnienie i dostarczać ciecz lub gaz w określone miejsce (tak działają standardowe pompy), usuwa płyny z zamkniętej przestrzeni. Jak działa pompa próżniowa? Wytwarza podciśnienie lub warunki bardzo zbliżone do tych panujących w próżni. Takie urządzenie jest potrzebne w wielu procesach technologicznych. Pompy próżniowe znajdują zastosowanie w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, tworzyw sztucznych, papierniczym i drukarskim, w pakowaniu próżniowym produktów żywnościowych i nieżywnościowych, w inżynierii środowiska oraz w przemysłowym myciu części.

Pompy próżniowe Elmo Rietschle w GarenPost

Jeśli szukasz wysokiej jakości pomp próżniowych do urządzeń wpisujących się w jedną ze wspomnianych gałęzi przemysłu, prezentujemy pompy marki Elmo Rietschle. U nas możesz zamówić pompy z serii L, V, R, C, S oraz X. Zadzwoń i zapytaj o dany produkt! W naszej ofercie znajdziesz różnego rodzaju pompy próżniowe, które cechuje wydajność, niezawodność i wykonanie z wysokiej jakości materiałów, m.in. stali nierdzewnej.

Seria L – pompy próżniowe z pierścieniem wodnym

Pompy z pierścieniem wodnym są idealne w przypadku wilgotnych i mokrych procesów technologicznych. Wyróżniają się większą trwałością i niezawodnością, odpornością na korozję. Są przystosowane do pracy w ekstremalnych warunkach. Wyposażone w ceramiczną wewnętrzną powłokę, która zapobiega powstawaniu osadów wapiennych.

Seria V – pompy próżniowe rotacyjne łopatkowe suche

Cechy konstrukcyjne pomp łopatkowych obejmują maksymalne wydłużenie kanałów powietrza chłodzącego, zastosowanie materiałów odpornych na wysokie temperatury, osłon tłumiących dźwięki i zaworów nadmiarowych. Zalety: praca na sucho, niski poziom hałasu, długi czas eksploatacji, łatwa obsługa.

Seria R – pompy próżniowe rotacyjne lobowe

Zasadę działania pompy te opierają na dwóch symetrycznie ukształtowanych wirników, które obracają się w przeciwnych kierunkach i są zsynchronizowane za pośrednictwem pary kół zębatych. Praca odbywa się na sucho, więc komora sprężania pozbawiona jest oleju. To przekładania i łożyska są smarowane olejem. Zalety: konstrukcja modułowa, dostępne jamo pojedyncze zespoły, jako indywidualne zespoły pompowe oraz z opcją regulacji częstotliwości.

Seria C – pompy próżniowe kłowe

Praca pompy kłowej odbywa się bezkontaktowo na sucho. Zapewnia bezpieczeństwo procesowe i niezawodność. W komorze sprężania nie znajduje się olej. Możliwość wybrania modelu z opcją regulacji częstotliwości. Niski poziom hałasu. Łożyska smarowane są olejem z przekładni pompy.

Seria S – pompy próżniowe śrubowe

Pompa śrubowa próżniowa może pracować przy dowolnym ciśnieniu, od próżni końcowej do ciśnienia atmosferycznego. W pompie znajdują się dwa równoległe wirniki śrubowe, które są ze sobą zsynchronizowane za pomocą zębatej przekładnie. Każda tego typu pompa prózniowa marki Elmo Rietschle charakteryzuje się wysoką tolerancją na opary oraz płyny, ponadto są łatwe w obsłudze oraz są niezwykle trwałe. Atutem jest praca na sucho, niewrażliwość na uderzenia wodne oraz krótki czas pozbywania się gazu dzięki wysokiej wydajności ssania.