Pompy kłowe

Seria C – Kłowe

Pompy kłowe – zasada działania

Pompa kłowa to rodzaj pompy próżniowej, która wytwarza podciśnienie i sprężone powietrze w technologii bezstykowej. Oznacza to, że może pracować na sucho – nie ma konieczności stosowania smarów, olejów czy innych płynów w komorze sprężania. Kłowe pompy próżniowe działają na zasadzie sprężania wewnętrznego; wyposażone są w dwa wirniki w charakterystycznym kształcie kła. Poruszają się one w cylindrze w przeciwnych kierunkach z zachowaniem bardzo małych odstępów – nie stykają się ze sobą ani nie dotykają obudowy. Synchronizuje je precyzyjny mechanizm. Specjalne uszczelnienia pozwalają odseparować komorę sprężania od przekładni. Podczas obrotu wirników gaz zostaje przemieszczony od strony ssawnej do ciśnieniowej. Wówczas jest sprężany dzięki redukcji objętości pomiędzy wirnikami, następnie zaś zostaje odprowadzany przez przyłącze ciśnieniowe. Wirniki kłowe dzięki specjalnemu kształtowi umożliwiają wyciąganie, sprężanie i usuwanie przepompowywanego medium poprzez przez otwieranie i zamykanie kanałów wlotowych i wylotowych. 

Zalety pompy kłowej

Pompy kłowe cechuje niski poziom hałasu i duża wydajność. Ich dużą zaletą jest brak tarcia, co przekłada się na znacznie niższe koszty serwisowania. Niewielkie zapotrzebowanie energetyczne, a także bezolejowy mechanizm również zmniejszają koszty robocze. Pompa kłowa ma szerokie zastosowanie w różnych działach przemysłu, na co wpływ ma głównie brak oleju i bezkontaktowa praca na sucho. Pracę kłowych pomp próżniowych można wykorzystać m.in. w przemyśle drzewnym, chemiczno-farmaceutycznym, w procesie napowietrzania wody i generowania podciśnienia w klinikach stomatologicznych i chirurgicznych oraz w podciśnieniowych systemach transportowych. Pompy dostępne są z opcją regulacji częstotliwości.

Pompa kłowa od Elmo Rietschle

Wydajne i ekonomiczne pompy kłowe od Elmo Rietschle to pewność najwyższej jakości. Niemiecka firma zawsze sprawdza produkowane przez siebie produkty, zanim wejdą na rynek. Jej wieloletnie doświadczenie i tysiące zadowolonych klientów na całym świecie mogą utwierdzić nas w przekonaniu, że zakup produktów od Elmo Rietschle to dobry wybór. Skontaktuj się z nami i zamów niezawodne kłowe pompy próżniowe niemieckiej marki już dziś!