Pompy kłowe

Seria C – Kłowe

Pompy kłowe – zasada działania

Pompa kłowa to rodzaj pompy próżniowej, która wytwarza podciśnienie i sprężone powietrze w technologii bezstykowej. Oznacza to, że może pracować na sucho – nie ma konieczności stosowania smarów, olejów czy innych płynów w komorze sprężania. Pompy kłowe wyposażone są w dwa wirniki w charakterystycznym kształcie kła. Poruszają się one w cylindrze w dwóch różnych kierunkach z zachowaniem bardzo małych odstępów – nie stykają się ze sobą ani nie dotykają obudowy. Synchronizuje je precyzyjny mechanizm. Podczas obrotu wirników gaz zostaje przemieszczony od strony ssawnej do ciśnieniowej. Wówczas jest sprężany dzięki redukcji objętości pomiędzy wirnikami, następnie zaś zostaje odprowadzany przez przyłącze ciśnieniowe. Ten sprawny proces odbywa się dzięki kształtowi wirników kłowych, które umożliwiają wyciąganie, sprężanie i usuwanie przepompowywanego medium.

Zalety pompy kłowej

Pompy kłowe charakteryzują się niskim poziomem hałasu i dużą wydajnością. Ich dużą zaletą jest brak tarcia, co przekłada się na znacznie niższe koszty serwisowania. Niewielkie zapotrzebowanie energetyczne, a także bezolejowy mechanizm również zmniejszają koszty robocze. Pompa kłowa ma wiele zastosowań w różnych działach przemysłu, na co wpływ ma głównie brak oleju i bezkontaktowa praca na sucho. Stosuje się je m.in. w przemyśle drzewnym, chemiczno-farmaceutycznym, w procesie napowietrzania wody i generowania podciśnienia w klinikach stomatologicznych i chirurgicznych, a także w podciśnieniowych systemach transportowych. Pompy dostępne są z opcją regulacji częstotliwości.

Pompa kłowa od Elmo Rietschle

Wydajne i ekonomiczne pompy kłowe od Elmo Rietschle to pewność najwyższej jakości. Niemiecka firma zawsze sprawdza produkowane przez siebie produkty, zanim wejdą na rynek. Jej wieloletnie doświadczenie i tysiące zadowolonych klientów na całym świecie mogą utwierdzić nas w przekonaniu, że zakup produktów od Elmo Rietschle to dobry wybór. Skontaktuj się z nami i zamów niezawodne pompy kłowe niemieckiej marki już dziś!